RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

KARDA ŞAMPİYONLAR BELİRLENDİ

Artvin Belediyesi'nin ev sahipliğinde Kafkasör Yaylası'nda düzenlenen Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda bayanlar ve erkekler kategorisinde şampiyonlar belli oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından bu yıl ilk kez Artvin Belediyesi'nin ev sahipliğinde Kafkasör Yaylası'nda düzenlenen Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda bayanlar ve erkekler kategorisinde şampiyonlar, bugün (11 Şubat 2018, Pazar) oynanan yarı final ve final karşılaşmaları sonucunda belli oldu.

 Bayanlar kategorisinde final maçında; Aleyna Vence/Buğra Eryıldız (Beyaz forma) ikilisi ile Öykü Kamuran Keskin/Aysu Ceylan (Sarı forma) ikilisi karşı karşıya geldi. 1 numaralı kortta oynanan müsabakada ilk seti, beyaz takım zorlanmadan 11-4 önde tamamladı ve karşılaşmada durumu 1-0'a getirdi. Aleyna Vence/Buğra Eryıldız (Beyaz forma) ikilisi, ikinci setten 11-5 galip ayrılarak üçüncü sete büyük avantajla başladı. Üçüncü sette Aleyna Vence-Buğra Eryıldız ikilisi, mükemmel oyunları ile rakipleri Öykü Kamuran Keskin/Aysu Ceylan ikilisi karşısında 11-4 ile müsabakayı 3-0’a getirerek turnuvada şampiyonluğa uzandılar.

 Erkekler kategorisinde final maçında ise; Yusuf Özdemir – Ali Cebeci ikilisi mavi forma ile Murat Giginoğlu-Hasan Hüseyin Mermer sarı forma ile 1 numaralı sahada karşılaştı. 1 numaralı kortta oynanan müsabakada çekişmeli başlayan maçın ilk setini mavi takım önde kapatarak karşılaşmada durumu 1-0'a getirdi.

 İkinci sette; mavi takım 5 sayılık seri yakalayarak büyük avantaj elde etti ve seti alarak durumu 1-1’e getirdi. Üçüncü sette iki takımda birbirini takip etti fakat bu rallinin sonucunda mavi takım seti alarak durumu 2-1’e getirdi. Dördüncü sette Hasan Hüseyin Mermer ve Murat Giginoğlu ikilisi ağırlığını koyarak seti alarak durumu 2-2’ye getirdi ve müsabaka final setine uzadı. Final setinde; rakiplerine karşı tecrübelerini kullanan Murat Giginoğlu ve Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, seti kazanarak erkekler kategorisinde şampiyonluğu elde etti.

 

TVF Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda bayanlarda şampiyon olan Aleyna Vence –Buğra Eryıldız ikilisi, erkeklerde şampiyon olan Hasan Hüseyin Mermer-Murat Giginoğlu ikilisi, 23-25 Mart 2018 tarihlerinde Avusturya’nın Wagrain-Kleinarl / Flachau kayak merkezinde düzenlenecek, 20 bin Euro para ödüllü 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
131 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın