RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

ÜMİTLERDEN BÜYÜK BEKLENTİMİZ VAR

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, judoda ümitlerden büyük beklentilerinin olduğunu belirterek, "Bu yaş grubu bizim için önemli, ileriye yönelik planlar yaptık.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, judoda ümitlerden büyük beklentilerinin olduğunu belirterek, "Bu yaş grubu bizim için önemli, ileriye yönelik planlar yaptık. Asıl hedefimiz 2024 Olimpiyatları'nda bu sporcularla yarışmak ve madalyalar kazanmak." dedi.

Huysuz, Türkiye Ümitler Judo Şampiyonası için geldiği Mersin'de  yaptığı açıklamada, kentte gerçekleştirdikleri organizasyonun çok başarılı geçtiğini söyledi.

Geleceğe yatırım yaptıklarını ve ümit kategorisinde çok başarılı olduklarını vurgulayan Huysuz, "70 ilden 900'e yakın sporcunun katılımıyla yarışmalarımızı tamamladık. Buradan ilk 5'e giren sporcularımızı milli takım kampına alacağız. Bu sporcular ülkemizi uluslararası arenalarda temsil edecekler." diye konuştu.

"sporcu sayımız 96 bin"

Judoyu tüm Türkiye'ye yaydıklarını ve 81 ilde bu sporun yapıldığını anlatan Huysuz, şöyle devam etti:

"Her il ve ilçede artık judo yapılıyor. Lisanslı sporcu sayımız yaklaşık 96 bin. Geçen yıl yarışmalara 21 bin 300 sporcumuz katıldı. Bu çok büyük bir rakam. Bu yıl bunu daha da artırmak istiyoruz. Biz geçen yıl 92 faaliyet yaptık. Judoyu tanıtmak adına sporcularımızın aileleriyle görüştük. Okullarda, fuarlarda, alışveriş merkezlerinde tanıtımlar yaptık."

Huysuz, ümitlerde geçen yıl Avrupa Şampiyonası'nda 5 madalya aldıklarını, 2018'i en az 7-8 madalyayla tamamlamak istediklerini aktardı.

Arjantin'de yapılacak 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanmak istediklerini belirten Huysuz, şunları kaydetti:

"Judoda ümitlerden çok büyük beklentimiz var. Bu yaş grubu bizim için önemli, ileriye yönelik planlar yaptık. Asıl hedefimiz 2024 Olimpiyatları'nda bu sporcularla yarışmak ve madalyalar kazanmak. Geçen yıl Avrupa Şampiyonası'nda 2 şampiyonluğumuz var, 3 sporcumuz da Avrupa üçüncüsü oldu. Dünya Şampiyonası'nda 3 bronz kazanan sporcumuz var. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nda da takım halinde kadın ve erkeklerde 2. ve 3. olduk, organizasyonu 10 madalyayla tamamladık. Bu yaş grubu çok büyük başarılar yakaladı. Hedefimiz bu yaş kategorisindeki başarıları yukarıya taşımak. Çocukların eğitim ve diğer sorunlarını çözerek başarıları yukarı taşımak istiyoruz."

Huysuz, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesi sayesinde sporcuların daha çok başarı kazanacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
114 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın